facebook

Aktualności

Wymogi prawne sklepu internetowego

31.08.2015
Sklep internetowy działający zgodnie z polskim prawem, musi spełnieniać kilka wymogów prawnych. Za brak jednego z obowiązkowych dokumentów grożą duże kary pieniężne.

Przede wszystkim, w sklepie musi się znajdować regulamin sklepu przedstawiający zasady sprzedaży internetowej. Regulamin powinien być dopasowany do prowadzonej działalności i być zgodny z prawem polskim. Poza tym, zgodnie z nowelizacją ustawy o usługach telekomunikacyjnych, właściciele witryn, którzy wykorzystują pliki cookies, mają obowiązek umieszczenia na stronie polityki wykorzystywania cookies. Od właścicieli sklepów internetowych, którzy gromadzą i przetwarzają dane osobowe swoich klientów, wymaga się również zgłoszenia bazy danych do Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Wiarygodny sklep internetowy powinien dbać o bezpieczeństwo swoich klientów.

Przygotowanie niezbędnej dokumentacji wymaga rozległej wiedzy i dużego doświadczenia w kwestii nie tylko działalności w branży, ale także regulacji prawnych dotyczących działalności internetowej. Agencja Interaktywna CleverAgency ma w swojej ofercie kompleksowy pakiet „Rzetelny Sklep Internetowy”, który obejmuje stworzenie wszystkich dokumentów gwarantujących legalność sklepu internetowego.