Jak promować fanpage za darmo?

Masz już swój fanpage na Facebooku… i co dalej? Przy odrobinie czasu i chęci możesz  rozkręcić stronę bez wydawania pieniędzy. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci  pozyskać realnych fanów, a nie puste lajki.

social1

1. Dołącz do grup

Na Facebooku jest mnóstwo grup, spośród których na pewno znajdziesz takie, które skupiają fanów interesującej Cię dziedziny. Znajdują się tam dyskusje użytkowników, ale i problemy czy pytania, dające Ci szansę na popisanie się wiedzą. Aby zaistnieć, komentuj te wpisy jako fanpage lub odsyłaj do niego w swoich wypowiedziach. Pamiętaj, że ma być to merytoryczna treść, bo inaczej tylko zniechęcisz do siebie odbiorców.

2. Korzystaj z prywatnego profilu

Wypromuj swój fanpage, promując go na swoim prywatnym profilu. W ten sposób publikowane wpisy zyskają nowe wyświetlenia, a prawdopodobnie i fanów. Dobrym sposobem na promocję jest również zapraszanie swoich znajomych do polubienia strony.

3. Zapraszaj użytkowników, którzy wykazali aktywność na stronie

Jest to bardzo przydatna, a stosunkowo rzadko używana opcja. Jeśli widzisz, że użytkownik zareagował na Twój wpis, możesz zaprosić go do polubienia całej strony. W tym celu musisz odnaleźć dany post, otworzyć znajdującą się pod nim listę polubień, a następnie kliknąć przycisk “Zaproś” znajdujący się po prawej stronie imienia i nazwiska danej osoby. Otrzyma ona powiadomienie, które – być może – zachęci ją do zostawienia lajka.

4. Wykorzystuj stronę internetową lub bloga

Jeśli poza fanpage’em posiadasz stronę firmową lub bloga, masz pole do popisu. Skutecznym rozwiązaniem będzie odnośnik do Facebook’a – widoczny na pierwszy rzut oka, ale niekoniecznie narzucający się czytelnikowi. W pozyskiwaniu fanów pomoże również wtyczka informująca odbiorców o ich znajomych, którzy już polubili Twoją stronę – może się ona okazać niezłą motywacją.

5. Organizuj wydarzenia

Prowadzisz działalność, która co jakiś czas skupia osoby zainteresowane w jednym miejscu? Świetnie! W takim razie pochwal się tym na Facebook’u i stwórz wydarzenie, na które zaprosisz swoich fanów i znajomych. Pamiętaj, aby stworzyć zachęcający, ale i konkretny opis eventu, którym potem podzielisz się w sieci. Przeglądaj także wydarzenia, które Cię interesują i bądź aktywny – nie tylko na Facebook’u!

Jak widać, istnieje wiele sposobów na promocję fanpage’a, które nie wymagają żadnych opłat. Czas włożony w powyższe działania na pewno odwdzięczy się nie tylko lajkami, ale i prawdziwą aktywnością fanów na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>