Jak wypromować fanpage firmowy na Facebooku za darmo?

Masz już swój fanpage na Facebooku… i co dalej? Zastanawiasz się jak wypromować firmę na Facebooku? Przy odrobinie czasu i chęci możesz  rozkręcić stronę bez wydawania pieniędzy. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci  pozyskać realnych fanów, a nie puste lajki.

Promowanie fanpage na facebooku

Promowanie Fanpage na Facebooku – 5 wskazówek

1. Dołącz do grup

Na Facebooku jest mnóstwo grup, spośród których na pewno znajdziesz takie, które skupiają fanów interesującej Cię dziedziny. Znajdują się tam dyskusje użytkowników, ale i problemy czy pytania, dające Ci szansę na popisanie się wiedzą. Aby zaistnieć, komentuj te wpisy jako fanpage lub odsyłaj do niego w swoich wypowiedziach. Pamiętaj, że ma być to merytoryczna treść, bo inaczej tylko zniechęcisz do siebie odbiorców.

2. Korzystaj z prywatnego profilu

Wypromuj swój fanpage, promując go na swoim prywatnym profilu. W ten sposób publikowane wpisy zyskają nowe wyświetlenia, a prawdopodobnie i fanów. Dobrym sposobem na promocję jest również zapraszanie swoich znajomych do polubienia strony.

3. Zapraszaj użytkowników, którzy wykazali aktywność na stronie

Jest to bardzo przydatna, a stosunkowo rzadko używana opcja promowania fanpage na Facebook’u. Jeśli widzisz, że użytkownik zareagował na Twój wpis, możesz zaprosić go do polubienia całej strony. W tym celu musisz odnaleźć dany post, otworzyć znajdującą się pod nim listę polubień, a następnie kliknąć przycisk “Zaproś” znajdujący się po prawej stronie imienia i nazwiska danej osoby. Otrzyma ona powiadomienie, które – być może – zachęci ją do zostawienia lajka.

4. Wykorzystuj stronę internetową lub bloga

Jeśli poza fanpage’em posiadasz stronę firmową lub bloga, masz dużo większe pole do popisu i promowania swojej firmy w Internecie. Skutecznym rozwiązaniem będzie odnośnik do Facebook’a – widoczny na pierwszy rzut oka, ale niekoniecznie narzucający się czytelnikowi. W pozyskiwaniu fanów pomoże również wtyczka informująca odbiorców o ich znajomych, którzy już polubili Twoją stronę – może się ona okazać niezłą motywacją.

5. Organizuj wydarzenia na fanpage’u firmy

Prowadzisz działalność, która co jakiś czas skupia osoby zainteresowane w jednym miejscu? Świetnie! W takim razie pochwal się tym na Facebook’u i stwórz wydarzenie, na które zaprosisz swoich fanów i znajomych. Pamiętaj, aby stworzyć zachęcający i konkretny opis eventu, którym potem podzielisz się w sieci. Przeglądaj także wydarzenia, które Cię interesują i bądź aktywny – nie tylko na Facebook’u, ale także w innych social media. Pamiętaj, że aby skutecznie  wypromować firmę w sieci i zbudować silną pozycję swojej marki, należy używać różnych kanałów marketingowych.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na promocję fanpage’a, które nie wymagają żadnych opłat. Czas włożony w powyższe działania na pewno odwdzięczy się nie tylko lajkami, ale i prawdziwą aktywnością fanów na stronie.

Jak wypromować firmę na Facebook’u? Wykorzystaj 5 powyższych wskazówek. Dzięki nim dotrzesz ze swoimi produktami do potencjalnych konsumentów i zwiększysz świadomość swoich marek wśród odbiorców. Promowanie fanpage na Facebook’u – to jeden z kluczowych elementów zwiększania rozpoznawalności w sieci i budowania zaufania do firmy. Przekonaj się, jakie to proste!

Poprzedni Wpis
Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *