Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Media społecznościowe to najlepszy sposób na promocje swojej osoby lub usług. Angażują one spore grono potencjalnych odbiorców, przez co my zyskujemy na tym klientów. Rezygnując z takiego kanału promocji, możemy prędzej czy później wiele stracić. Czy stać nas na to? Zdecydowanie nie, dlatego więc zdecydujmy się na odpowiedni krok i stwórzmy konto na jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych, czyli na Instagramie.

800px-Instagram_logo.svg
Pamiętaj o pełnym profilu.

Podczas zakładania profilu, warto zaznaczyć czy nasze konto będzie prywatne czy firmowe. Druga opcja umożliwia nam połączenie profilu z Facebookiem, wybór naszej branży oraz wprowadzenie kilku istotnych informacji. Dokładnie uzupełnijmy nasze dane kontaktowe, wybierzmy zdjęcie w postaci naszego loga lub obrazka przypominającego naszą branże. Drugi etap to uzupełnienie opisu, unikalność pozwoli nam na zdobycie zaufania. Dodajmy również link do internetowej witryny, innych kont na Twitterze, Facebooku czy Google+. Pamiętajmy, aby zamieszczać tagi miejsc, osób czy produktów, na których pracujemy. Tagowanie przyciąga zainteresowanie nie tylko prywatnych osób, ale też firm czy mniejszych działalności.

Dobry kontakt z odbiorcą.

Dużą liczbę followersów zapewni nam również dobry kontakt, z już obecnymi klientami. Zachęcajmy naszych odbiorców do oznaczania naszego profilu. Przyniesie to wiele korzyści a przede wszystkim zapewni darmową promocję. W takim przypadku, warto będzie odwdzięczyć się naszym użytkownikom, udostępniając również ich zdjęcia. Jeśli będziemy pamiętać o naszych odbiorcach, będą oni chętnie odwiedzali nasz profil i udostępniali go na swoich kontach. Najprostszym ze sposobów na popularność w sieci jest przemyślana strategia działania. Dobór jej względem produktu i oczekiwań grupy docelowej. Zwykle koniecznym jest też wykupienie reklamy, współpraca z grafikami lub zainwestowanie w aplikacje do obróbki zdjęć. W Internecie możemy znaleźć wiele aplikacji, wspierających planowanie treści. Dobrym sposobem będzie też dodanie przycisku przekierowującego na nasz Instagramowy profil.

Poprzedni Wpis
Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *