Darmowa reklama na Facebooku. Poznaj 3 proste sposoby.

Facebook to ogromne skupisko użytkowników. Wszyscy sprzedawcy zabiegają o ich uwagę, próbując ściągnąć na swoją stronę internetową i sprzedać swój produkt. Można skorzystać z płatnej reklamy, którą oferuje ten portal. Nie musimy jednak korzystać z płatnej kampanii Facebook Ads, gdyż istnieje wiele równie skutecznych i darmowych sposobów, które wymagać będą od nas tylko nieco więcej zaangażowania.
W tym tekście prezentujemy 3 sposoby na darmową reklamę na Facebooku, która naprawdę jest możliwa!

Po pierwsze są to posty na grupach tematycznych.

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów reklamowania się na Facebooku za darmo Umieszczanie postów reklamowych w grupach na daje duże możliwości. Dzięki tej formie reklamy możemy dotrzeć też do bardzo dużej grupy osób jednym postem oraz udostępniać go w kolejnych grupach. Postępując tak, nie będziemy musieli tworzyć kolejnych treści a jedynie promować jeden dopracowany post. Ogromną zaletą tego sposobu promowania się jest możliwość dotarcia w krótkim czasie do targetowanej grupy osób np. interesujących się daną tematyką czy osób o określonych parametrach np. Lokalizujących- wystarczy znaleźć odpowiednie fora. Ten rodzaj promocji na Facebooku umożliwia reklamowanie zarówno marki ogólnopolskiej, sklepu internetowego czy biznesu lokalnego. O czym musisz pamiętać – dodając posty, należy pamiętać, aby nie łamały one regulaminu danej grupy, gdyż zostaną usunięte lub potraktowane jako spam.

Ważne jest również odpowiadanie na posty w sposób reklamowy.

Sposobem, który nie wymaga od nas inwestowania czasu w reklamę na Fb, a który również pozwala promować się za darmo, jest odpowiadanie w reklamowy sposób na istniejące już posty. Na Facebooku wystarczy wyszukiwać posty z danej tematyki. Są one dostępne przez długi czas, dzięki czemu nasza mała reklama również będzie tyle aktywna. Odnajdując już posty np. o tematyce zapytań odnośnie zakupu roweru czy pielęgnacji włosów możemy umieścić w komentarzu link i ofertę do naszego sklepu internetowego. Tak samo można postępować przy innych tematykach czy kategoriach. Wiele osób, które zobaczą post, zapoznają się z komentarzami znajdzie nasz link z odpowiedzią. Regularne dodawanie odpowiedzi na dużej ilości postów zaowocuje tym, iż przez długi czas będziemy mogli liczyć na przypływ nowych użytkowników. Samo dodawanie postów nie będzie również potraktowane jako spam, gdyż post dotyczy danego zagadnienia. Często dzięki temu pomagamy autorowi postu rozwiązując jego problem, a co ważniejsze niezwykle skutecznie pozyskujemy nowych klientów.

Webinaria i relacje Live. Jeszcze o tym nie słyszałeś/aś?

To dlatego, że są one w dalszym ciągu najmniej wykorzystywanym elementem promocji w porównaniu z grafikami i video. Natomiast są również dobrym sposobem na wyróżnienie się i zareklamowanie. Dlatego, że ta opcja reklamy nie jest aż taka popularna dzięki temu nadal wiele osób z ciekawością podchodzi do takich relacji i często je ogląda. Dodatkowo, jeśli będą prowadzone w ciekawy sposób o tematyce, która interesuje dane osoby z pewnością nie zostaną pominięte. Warto zatem zorganizować regularne transmisje, prezentacje czy spotkania i promować je. W ten sposób wiele osób dowie się o naszej marce i uzna ją za profesjonalną oraz z ciekawości sprawdzi jej ofertę.
To tylko 3 według nas najciekawsze opcje darmowej reklamy, mam nadzieję, że Ci się spodobały i z nich skorzystasz. Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania pisz śmiało!

Poprzedni Wpis
Następny Wpis