Trendy w Social Media w 2020 roku

Nowy Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami. Jakie zmiany zajdą w social mediach – na Facebooku, Instagramie czy YouTube? Jakie trendy, tematy będą dominowały w nadchodzącym roku?

Co nowego w Social Media?

W social mediach ciągle zachodzą zmiany. Portale społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram starają się dostosować do użytkowników i jak najszybciej odpowiadać na ich potrzeby.

  • W 2020 roku dużą popularnością będą cieszyły się posty sprzedażowe. Nie będą one zmuszały klientów do robienia zakupów za pośrednictwem portali społecznościowych, lecz za pomocą postów sprzedażowych.
  • Influencer to postać, która była popularna już w tym roku, ale w przyszłym jej znaczenie jeszcze bardziej wzrośnie. Znana osoba zawsze jest gwarancją większego zainteresowania ze strony konsumentów.
  • Wiele firm, które korzystały na Facebooku z konta firmowego i prowadziły konwersację z klientami w aplikacji Messenger w przyszłym roku wprowadzą chatboty, za pomocą których przeniosą część pracy na sztuczną inteligencję.
  • Stories to przyszłość! Coraz więcej osób będzie przenosić się z głównego feedu na swoim koncie na udostępnianie stories, czyli zdjęć i filmów, które widoczne będą przez 24 godziny.

Tematy na topie.

W mediach społecznościowych pojawia się wiele tematów przewodnich. W przyszłym roku trendami, które dominować będą w social mediach będzie temat ochrony środowiska. Kładzie się na to coraz większy nacisk, konsumenci są coraz bardziej świadomi, a firmy, które będą poruszać ten temat i iść w kierunku zero waste cieszyć się będą coraz większą popularnością. Kolejny temat to zdrowy tryb życia, na punkcie którego wiele osób oszalało i tak będzie również w tym roku, a marki, które utożsamiać się będą z tym tematem zyskiwać będą na popularności.

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić: Prowadzenie social media.

Poprzedni Wpis
Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *